אנטארקטיקה ואת הערך הגיאוגרפי שלה

גדול יותר מאשר הן באירופה, אנטארקטיקה מכיל 10% מסה הקרקע בעולם. עם זאת, יבשת זו רחוקה מלהיות מסבירי פנים, עם רוחות קיימא להגיע 192 קמ"ש וטמפרטורות נמוך כמו שלילי 89 מעלות צלזיוס. גוף זה מוקף באוקיינוס ​​הדרומי, המורכב ממימיו הדרומיים של האוקיאנוס האטלנטי, האוקיינוס ​​השקט וההודי.

הים מתברך בריכוז התזונה העשיר ביותר ביקום, מספיק כדי להאכיל לווייתנים רבים, דגים, וכו 'כמויות גדולות של מספוא מיקרו, או קריל, לשגשג מתחת למדפי הקרח. מזון זה הוא המחיר העיקרי עבור הצריכה על ידי יצורים ימיים כגון חותמות לווייתנים.

חיות הבר של אנטארקטיקה חייב להיות מצויד כדי לסבול את האקלים הקשה שלה, שכן היא היבשתית ביותר צחיח, מר. הגשמים השנתיים הם רק 200 מ"מ על החוף (פחות כמו שאתה נוסע בפנים הארץ), והוא שומר על הגובה הממוצע הגבוה ביותר בין 7 יבשות. בעלי חיים רבים מותאמים באופן ייחודי לקור, ומשגשגים באנטארקטיקה, פינגווינים וחותמות ביניהם; עוד יותר מפתיע, צמחייה טונדרה שונים וכמה סוגים של אצות יש להתאים את האקלים הקשה גם כן.

אחד המאפיינים הייחודיים של אנטארקטיקה עושה אם חשוב למדי. אפקט החממה, לעומת זאת, מתקדם יותר בקטבים משום שהקור גורם למולקולות המרכיבות את האטמוספירה שלנו כבדה ומרוכזת יותר. רמות גבוהות של תפוקת האנרגיה מהשמש בולטות הרבה יותר בקטבים, שכן מולקולות אלה מאפשרות ספיגת אנרגיה גדולה יותר, מה שמגדיל באופן משמעותי את טמפרטורת פני השטח של אזורים אלה.

האווירה מכילה כמעט 79% חנקן ו -21% חמצן. כמויות קטנות יותר של מתאן ופחמן דו חמצני גם שם. חומרים אלה, בשילוב עם מים, משמשים ליצירת כמות עצומה של חום. תהליך זה נקרא אפקט החממה.

בגלל מה שנקרא "אפקט הרוגע" בקו המשווה, באזורים סביב הקטבים לבנות מתאן ופחמן דו חמצני מהר יותר באזורים מתונים יותר של כדור הארץ. בגלל עליית הטמפרטורה מן ההשפעות חממה הוא 4-5 פעמים יותר באנטארקטיקה, אזור זה הופך את המיקום האידיאלי למחקר, במיוחד לתוך אפקט החממה.

גיליון הקרח המכסה את אנטארקטיקה הוא כמעט 3 מייל עבה. עובי עצום זה הוא לבנות של שלג שנצברו במשך מאות שנים. מדענים חוקרים דגימות ליבה על ידי ניתוח בועות אוויר עתיקות ואיזוטופים אטומיים כדי להבין טוב יותר את התנאים בתקופות פרהיסטוריות.

ידוע כי הפרת שכבת האוזון היא תוצאה של CFC מזיק … חוסר איזון אטמוספרי הנגרם על ידי מזהמים רעילים אלה. אלה מגיבים בצורה שלילית עם האוזון. ככזה, זה יצר אפקט התחממות באזור, להרוס מדפי קרח.

לאחר חיתוך הקרח הם צפים צפונה ומפשירים. התכה זו מגבירה את נפח האוקיינוסים וגורמת לרום הים לעלות. זה גם מבטל את שטח ההשרצה מוגן של קריל.

כאשר כל הקרח של אנטארקטיקה נמס, מפלסי הים צפויים לגדול ליותר מ 180 מטר. פירוש הדבר ששרדי השמים של העיר ניו יורק יהיו שקועים לגמרי באוקיינוס ​​מהקומה ה -20. ארצות נמוכות כמו איים של דרום האוקיינוס ​​השקט יבלעו לחלוטין במים.

רבים מאלה שראו את אנטארקטיקה היו בוודאי אומרים שזו ארץ פאר פיזי אלגנטי ומלהיב. בעלי החיים לא תמיד רואים באנשים איום. עם היופי המדהים של הטבע וזה חיות בר תמים, זה מראה מעורר.

זה תלוי בדורות הבאים כדי לשמר את פאר וטהור או אנטארקטיקה. ההרס המאיץ הנוכחי היה מונע לפני זמן רב. עמים רבים מצטרפים יחד לעבוד למען שמירה על קיימא ושמירה על הנוף היפה הזה.

מודעות פרסומת